Hálózati hibák

Kedves felhasználók!

Mint azt többen tapasztalhattátok, tegnap reggel óta kiesések tapasztalhatóak a kollégiumi internetszolgáltatás és az egyetemi oldalak elérhetőségében. A kiesések oka a BME központi routerének hibája.

A hivatalos levlistán eddig ezt közölték:
Re: [sysman] 2014-11-16 router hiba

Ma 10:37-kor ismét előjött a probléma. Az oka még nem világos sajnos, de lehet, hogy hardware hiba, egyszerűen elromlott a kártya.

2014-11-16 router hiba

Ma 8:27-től 8:57-ig és 10:07-től 10:20-ig akadozott ill. nem működött a Műegyetem számítógéphálózatának jelentős része. A taz.net.bme.hu nevű R épületi routerünk detektált az egyik interface kártyáján hibát, ami miatt a kártyát az első esetben kétszer, a második esetben egyszer újraindította. A kérdéses kártyán végződnek belső gerinchálózati összeköttetések és az egyetem hálózatának elsődleges kijárata is.

Az illetékesek dolgoznak a probléma elhárításán, addigis türelmeteket kérjük.

Adminok

2014-11-17